BİLGİ BİLET

BİLGİ BİLET
Bilgi BİLET Sınavı‘na girecek, Bilgi Üniversitesi Hazırlık ögrencilerinin en büyük avantajı Educ Academy bünyesinde çalışan hocaların daha önce Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulu’nda çalışmış olmalıdırlar. Sistemi bilen eski hazırlık hocaları doğal olarak geçme kriterlerini birinci elden tecrübe etmişlerdir.
 
Bilgi BİLET & Kur derslerini, Bilgi Hazırlık sistemine hakim eğitmenler verir.
Dersler ve tüm program, Bilgi Hazırlık sistemine uygun olarak verilir.
BİLET & Kur programı, Bilgi Hazırlık öğrencilerinden oluşur.
Nitelikli ve öğretmenlik deneyimi olan yabancı hocalarla speaking dersleri yapılır.
Ders dışı çalışma imkanları sunulur ve ögrenciler takip edilir
Özel kelime listeleri ve essay feedback’leri verilir.
2007 yılına kadar BIET olarak bilinen Bilgi Üniversitesi İngilizce yeterlilik sınavı o yıllarda essay, reading ve note taking bölümlerini içeren; seviye bakımından Sabancı ve Boğaziçi yeterlilik sınavlarına benzeyen oldukça zor bir sınavdı. 2012 yılından bu yana BİLET sınavı her sene zorlaşan ve yeni becerileri test eden üst düzey bir sınav haline gelmektedir. Yine de, altyapı sorunu olmayan ögrenciler için rahat geçilebilir bir sınavdır.
 
Educ, Bilgi Üni. Hazırlık ögrencileri için şunları önermektedir:
 
– Düşük kurlarda okuyan hazırlık ögrencileri Eylül ayında yapılan Bilgi BİLET sınavını hedeflemelidirler. 2. ve 3. kurlarda okuyan ögrenciler ortalama 3 ayda bölümlerine geçebilirler.
 
– 2014 haziran doneminden itibaren note taking becerilerinin tekrar test edilmeye başlanması Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulu’nun 2001-2006 eğitim düzeyine erişmek üzere olduğunu gösteriyor. Bu durum ögrencilerin hazırlık senesinde daha ciddi olması gerektiriyor. Geçmek zorlaşacaktır ama ögrenciler İngilizce ögrenerek bölümlerine geçebilecekler.
  •  

    Bilgi ve Başvuru için
    BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
    Bilgi Formu