Özden Demir

Özden Demir

Eğitmen
ozdendemir@educ.com.tr

Özden Hoca, ilk öğrenimini Belçika’da tamamladıktan sonra, Türkiye’ye dönmüştür. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca aynı üniversiteden Türkçe Eğitmenlik Sertifikası mevcuttur. Eğitimine İngiltere’de devam eden Özden Hoca, Cambridge ESOL sertifikasını Coventry Technical College’da almıştır.

2001-2005 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulu’nda okutman olarak çalışmıştır. Sonraki 5 yıl boyunca, Londra’da yabancı öğrencilere eğitim veren bir dil okulu olan Lite College’da ve Berger Primary School’da çalışmış, 2010-12 yılları arasında aynı okulda yönetici olarak çalışmıştır.

Özden Hoca, ELT dışında, tasarım alanında da eğitim almış ve çalışmıştır. Yurt dışında bulunduğu yıllarda, dünyanın en önemli tasarım okullarından Saint Martins başta olmak üzere İngiltere’de çeşitli üniversitelerde lisans eğitimi almış ve sertifika programlarına katılmıştır.

Özden Hoca ayrıca üniversite düzeyinde kullanılan çeşitli akademik kitapların çevirilerini yapmıştır.

2013 yılından bu yana Educ Academy’de IELTS, Bilgi BİLET ve Bahçeşehir Proficiency eğitimleri vermektedir.

‘Tıpkı başarının kişiye göre değişen bir kavram olması gibi eğitim de farklı adreslerde çok farklı şekilde verilir. Ben kişinin ihtiyaçlarına göre, teknikler ile değil de insancıl yaklaşımlar ile verilen eğitimin başarıya ulaştırdığına inanlardanım’.

Bilgi Formu