PEARSON PTE

PEARSON PTE

Educ Academy, PTE ACADEMIC Türkiye’nin resmi olarak yetkilendirdiği Akademik İngilizce alanında uzman bir Dil Okulu’dur.

Online veya Yüzyüze derslerinizi 1 to 1 ve 8 kişilik sınıflarda alabilirsiniz.

PTE Academic, 4 genel dil becerisini ölçen ve ÖSYM denkliği (YDS denkliği) bulunan, kendi alanında en sık seansa sahip ve en kısa sürede sonuç raporu veren İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. PTE Academic sınavına katılan adaylar, sınav sonuçlarını yurtiçinde yüksek lisans, doktora, hazırlık atlama (Koç Üni, Sabancı Üni, İTÜ, Özyeğin Üni, Bilgi Üni, Işık Üni dahil üniversitelerin %98’inde) veya yurtdışı eğitim veya  İngiltere ve Avustralya göçmenlik ve tüm vize başvurularında kullanabilmektedirler.

PTE Academic sınavının ilk etapta göze çarpan avantajları:

 • En sık seansa sahip dil yeterlilik sınavı (İstanbul’da haftanın 7 günü sınav oturumu bulunmaktadır.)(Türkiye genelinde haftalık ortalama 80 sınav oturumu)
 • Sınava 24 saat kalana kadar kayıt olunabilmekte. Aynı zamanda kendi alanında en uygun fiyatlı sınav. (sınav saatine 48 saat kalana kadar sınav ücreti: 1000 TL) (PTE Academic UKVI fiyatı: 1065 TL)
 • Yapay zeka skorlama teknolojisi sayesinde adayların 85%inin sınav sonucunu 30 saat içinde açıklanmakta (En geç 5 iş günü içinde)
 • Sınav skorlamasında objektifliğin korunması adına tüm bölümler yapay zeka sistemi tarafından değerlendirilmektedir.
 • Ek bir ücret ödemeden sınırsız sayıda bütün üniversitelerle sınav sonuç belgesi paylaşılabilmektedir.
 • PTE Academic, 4-6 kişilik sınav odalarında, sağlık güvenliği kapsamında özel akustik ses yalıtımı yapılmış kabinlerde alınmaktadır.
 • PTE Türkiye Aday Destek servisi birimi (Tüm soru ve görüşleriniz için iletisim@pearson.com.tr)

KABUL DURUMU (Kabul eden üniversitelerin listesini iletisim@pearson.com.tr adresinden isteyebilirsiniz.)

Amerika: Harvard, Yale MIT ve Stanford University’nin de aralarında bulunduğu 2000 üniversite kabul etmekte.

İngiltere: Pre-sessional, foundational, degree ve above degree dahil tüm eğitim başvurularında ve tüm vize başvurularında istisnasız  kabul edilmektedir. (PTE Academic UKVI haftanın 7 günü İstanbul’da düzenlenmektedir)

Kanada: British Columbia, Concordia, McGill gibi önde gelen üniversiteler dahil, Kanada üniversitelerinin 91%’i kabul etmekte.

Avustralya: Tüm üniversiteler kabul etmekte. Ayrıca tüm vize ve göçmenlik başvurularında kabul edilmekte.

İrlanda: Üniversitelerin istisnasız tamamı kabul etmekte. (Liselerde kabul durumu 98%)

Almanya: Üniversitelerin 75%i kabul etmekte.

 

Pearson PTE İPUÇLARI

  Bilgi ve Başvuru için
  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
  Bilgi Formu