BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY

BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY
EDUC, Bahçesehir Üniversitesi Hazırlık Okulu‘nda çalışmış ve yıllarca Proficiency eğitimi vermiş okutmanların kurduğu bir akademik İngilizce kursudur. Bu yüzden Bahçeşehir Proficiency sistemine göre işlenen dersler ögrencinin kısa zamanda başarılı olmasını saglar.
 
– Bahçeşehir PROFICIENCY sınavı genelde bir gramer sınavı olarak algılanıyor ancak gerçekte Reading, Essay, Writing, Note-Taking, Speaking becerilerini test eden bir sınavdır. Use of English ve Re-Write soruları sınavda düşük bir ağırlığa sahiptir. Bu yüzden ögrenciler, ana dil becerilerine yogunlaşmalı ve dengeli çalışmalıdırlar.
 
– Bahçeşehir PROFICIENCY sınavında başarılı olmanın püf noktası VOCABULARY ve SPEAKING testlerinde toplam 30 puandan en az 25 puan, mümkünse TAM puan almaktır. Bu iki bölümde soru tipleri çok açık ve nettir; tam puan almak kesinlikle mümkündür. Ayrıca, essay yazarken, vocab. listelerindeki kelimeleri kullanabilmek yüksek puan getirir.
 
– Listening becerisi çok ihmal edildiği için hem sınav tarzı NOTE TAKING, WHILE LISTENING’ler hem de ders dışında npr.org gibi sitelerden konu aksan ve kelime çalışmaları yapılmaktadır.
 
BAU Proficiency sınavında genel başarı seviyemiz %95‘in üzerindedir.

    Bilgi ve Başvuru için
    BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
    Bilgi Formu